מאמר עבודה: 3 טעויות שבגללן אתן לא מרוצות בעבודה

עבודה: 3 טעויות קריטיות שבגללן אתן לא מרוצות בעבודה (ומה לעשות במקום)

טעויות בנושא אי שביעות רצון בעבודה

יותר ויותר נשים מתוסכלות ממקום העבודה שלהן. אמנם מקום העבודה הוא מקור פרנסה ואי אפשר לוותר עליו בקלות, אבל התסכול והשחיקה מובילים לתחושות תקיעות ו/או חוסר ערך ואפילו לתסמינים פיזיולוגיים מעיקים. נשמע  מוכר? האם גם אתן מתקשות לקום בבוקר לעבודה ומרגישות שאתן רוצות שינוי? על 3 טעויות קריטיות שבגללן אתן כבר לא מרוצות מהעבודה (ומה לעשות במקום) – במאמר שלפניכן. מוזמנות לקרוא, ליישם ולשתף.

 

כמו שהבנו, נשים רבות משקיעות זמן רב במקום העבודה ובסופו של יום חוזרות הביתה עייפות, שחוקות וחסרות אונים. מצד אחד הן לא רוצות לאבד את מקור הפרנסה, אך מצד שני, הן כבר לא מרוצות ממקום העבודה ומרגישות תקועות ומתוסכלות. יכול להיות שהסיבה לכך היא 3 טעויות קריטיות שעומדות בינן לבין פריצת הדרך אל המקום המתאים להם בחיים.

 

עוד מעט נראה מה הטעות הקשה מכולן, אבל תחילה – הנה הטעות הראשונה.

 

טעות קריטית # 1: מפספסות את הקושי העיקרי

הטעות הראשונה שרוב הנשים שמקום העבודה מתסכל אותן עושות, הוא שהן  היא שהן מפספסות את הקושי העיקרי שמייצר את חוסר שביעות הרצון. וזו טעות שעלולה לעלות להן ביוקר, כי כשהקושי העיקרי לאי שביעות הרצון אינו ברור, קשה מאוד למצוא את הפתרון המתאים ואז הכל נראה קשה פי שניים ובלתי פתיר.

 

אז מה הדבר הנכון לעשות?

הפתרון הוא פשוט: לברר את מקור התסכול העיקרי ולהתמקד בו

  • ערכי רשימת קשיים בעבודה (כגון: שכר נמוך, משרה שלא מתאימה לך, יחסים לא טובים עם הצוות, חוסר פרגון מצד הממונים עלייך…) ושימי בראש הרשימה את הקושי העיקרי מבחינתך
  • שאלי את עצמך: אם הקושי הזה ייפתר, האם תהיי מרוצה? אם לא, מה עוד חסר לך וכיצד תוכלי לפתור את העניין?

 

וזה עוד כלום לעומת הטעות הקריטית השנייה.

 

טעות קריטית # 2: מתייחסות למקום העבודה כמו למשפחה

הטעות השנייה שהרבה מדי נשים עושות וכתוצאה ממנה הן חשות אי שביעות רצון ותסכול היא, שבגלל השעות הרבות שהן נמצאות בעבודה, הן מתייחסות אליה כאל משפחה, ומפתחות רף ציפיות רגשי וציפייה לתגמול בהתאם להשקעה הרגשית. וגם זאת טעות שעלולה לעלות להן ביוקר, מפני שמקום העבודה נשאר מקום עבודה אבל כגודל הציפיות – גודל האכזבה…

 

אז מה הדבר הנכון לעשות?

הפתרון הוא לזכור שעבודה היא רק עבודה, ולמצוא את החיזוק הרגשי מחוצה לה:

 

  • ערכי רשימה של כל האנשים בחייך מחוץ למקום העבודה, שמטעינים אותך באנרגיה טובה בכל זמן וללא תנאי, ורשמי מהו השכר שאת מקבלת מבן זוגך, מהילדים ומהחברים הקרובים על מי שאת
  • עכשיו תני לעצמך טפיחה על השכם והגידי לעצמך בחיוך: מגיע לי! אני מוקפת אנשים שאוהבים אותי ומעריכים אותי על מי שאני!

 

שום מאמר בנושא טעויות, שגורמות לנשים רבות לחוסר שביעות ממקום העבודה, לא יהיה שלם בלי לדבר על הטעות השלישית, והיא הקשה מכולן.

 

טעות קריטית # 3: שמות את הפוקוס על הקושי ולא על היכולות

הטעות השלישית שהרבה מדי נשים עושות בעבודה ובגללה הן מרגישות מותשות ומתוסכלות היא, שהן שמות את הפוקוס על הקושי במקום על היכולות הרבות והנפלאות שלהן. וזאת טעות שעלולה גם היא לגבות מחיר רגשי יקר, מפני שכשמתעלמים מהיכולות ומתמקדים בקשיים – זה כמו לנסות ולחצות נהר סוער, כשבמקום להתמקד בגשר היציב, מתמקדים במים הגועשים מתחתיו ו… נעצרים.

 

אז מה הדבר הנכון לעשות?

פשוט מאד-  אפשרי לעצמך להיטען באנרגיה חיובית על ידי התמקדות ביכולות הנהדרות שלך:

  • קחי את הזמן, והעלי על הכתב רשימה של כל היכולות הנפלאות שצברת לאורך השנים
  • מי מהן מאפשרת לך להצליח בחיים ובעבודה? מי מהן עזרה לך לעבור משברים בהצלחה? ומי מהן יכולה להיות המקפצה שלך לעוד הצלחה והישגים – במקום העבודה או מחוצה לו?

 

לסיכום

נשים רבות מוצאות את עצמן מתוסכלות ממקום העבודה, כאשר לצד הפרנסה והביטחון הכלכלי, הן מרגישות תקיעות ו/או חוסר ערך ואפילו תסמינים פיזיולוגיים מעיקים, שבגללם הן מתקשות לקום בבוקר לעבודה ומרגישות צורך בשינוי.

 

כמו שיכולתן ללמוד מן המאמר, לא חייבים לעזוב את מקום העבודה כדי לשפר את שביעות הרצון, להתקדם, ולחזור עם חיוך הביתה. מילת המפתח היא פוקוס: פוקוס על הקושי העיקרי שיוצר את התסכול, פוקוס על האנשים שתומכים בכן ומעריכים אתכן מחוץ למקום העבודה, ופוקוס על היכולות שלכן, שיכולות להוביל אתכן להצלחה הבאה.

 

עכשיו תורכן

עד עכשיו הצגתי בפניכן 3 טעויות שגורמות לנשים רבות לקום לעבודה ללא חשק ולהרגיש תקועות, מתוסכלות וחסרות שביעות רצון. עכשיו הבמה כולה שלכן. מה תוכלו להוסיף מניסיונכן? איזו טעות הייתן מוסיפות מעבר ל 3 הטעויות שהצגתי במאמר? אנא שתפו אותם פה למטה (בתגובות), כדי שכולנו נלמד ונצמח ביחד.

 

הצעד הבא שלכן להצלחה

אהבתן? שתפו את המאמר עם חברות. רוצות לקבל ממני עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית איך לשים את עצמכן בפוקוס ולשפר את איכות החיים – בבית, בעבודה ובכל תחום? הקליקו עכשיו על הקישור והורידו את המדריךחיים בפוקוס – במתנה ממני ולגמרי בחינם.

https://lp.vp4.me/fwqt

 

 

Print Friendly, PDF & Email

אודות עדינה מלול

עדינה מלול עוזרת לנשים באמצע החיים לצאת מתקיעות ולפעול מתוך ערך עצמי ושמחת חיים. לקבלת המדריך החינמי, שייתן לכן טיפים ורעיונות יצירתיים איך לחיות בפוקוס ומתוך זקיפות קומה - לחצו עכשיו על הקישור

השארת תגובה