מאמר על שינוי ואימון אישי: 3 מיתוסים על שינוי ואימון אישי, שכל שכירה חייבת לדעת (ולמה זה כל כך חשוב)

אימון אישי

 

אימון אישי הוא אחד הכלים החזקים ביותר לשכירות, שרוצות שינוי, אלא שרבות מוותרות על הכלי המעולה הזה ומשלמות על כך בתסכול בגלל מיתוסים שגויים, שמעכבים אותן ומונעים מהן להתקדם במהירות וביעילות. נשמע מוכר? האם גם אתן מרגישות תקועות במקום העבודה? האם גם אתן רוצות שינוי, אך מאמינות שאימון אישי לא מתאים לכן? על 3 מיתוסים בנושא אימון אישי, שכל שכירה חייבת להכיר כדי לצאת מהתקיעות ולהתקדם למטרות הרצויות  ( ולמה זה כל כך חשוב ) –  במאמר חדש שהעליתי לאתר שלי. אתן מוזמנות לקרוא, ליישם וכמובן לשתף.

כפי שיכולתן להבין, שכירות רבות, ואולי גם אתן, מרגישות תקועות במקום העבודה, אך אינן יודעות כיצד להתקדם ומה לעשות, אולי בגלל מיתוסים שגויים בנושא אימון אישי, המונעים מהן להיעזר בכלים היעילים של האימון וחבל.

עוד מעט נראה מה המיתוס המעיק והמעכב ביותר, אבל תחילה- הנה המיתוס הראשון, שאתן חייבות לנפץ:

 

מיתוס # 1 בנושא אימון אישי : אימון אישי זה לא תהליך רציני

המיתוס הראשון שתוקע הרבה מאד שכירים בנושא אימון אישי הוא שאימון אישי זה לא תהליך רציני. נשמע לכם מוכר? זהו אחד המיתוסים הכי נפוצים שאני שומעת משכירים כשאנחנו מדברים על הנושא: “מאמן לא יעזור לי, אם כבר, אולי אני צריך ללכת לפסיכולוג”…ויש הרבה כאב בקול שלהם, כי הם נורא רוצים שיבינו מה בדיוק כואב להם בעבודה, אבל המיתוס שיושב להם בראש- תוקע אותם

 

ומה האמת?

  • בשביל להבין למה אתן מרגישות תקועות בעבודה, אתן לא צריכות פסיכולוג.
  •  מה שאתן צריכות זה אוזן קשבת, שתזהה את נקודת הכאב האמיתית ותעזור לכן לצאת    מהתקיעות.
  • מאמן  אישי מקצועי ומיומן יודע לאתר לא רק מה הכי מפריע לכן, אלא גם מהן התכונות הנפלאות והכי רלבנטיות שלכן שיעזרו לכן לצאת מהתקיעות ולהתקדם לתפקיד שבו אתן חושקות באמת.

 

וזה עוד כלום לעומת המיתוס הבא:

 

מיתוס # 2 בנושא אימון אישי: אימון אישי הוא תהליך ארוך וחופר

המיתוס השני שתוקע הרבה מאד נשים בנושא אימון אישי הוא שאימון אישי הוא תהליך ארוך וחופר מדי. נשמע לכן מוכר?

נשים רבות מאמינות שאימון אישי הוא תהליך ארוך של “חפירות, “מה, שאני אדבר על העבר שלי?  ובכלל אני לא אוהב  לחפור על הרגשות שלי”.

 

ומה האמת?

  • אימון אישי הוא לא תהליך מייגע של חפירות.
  • מאמן אישי מיומן יודע לשאול את השאלות הנכונות ולהוביל את המתאמן לתובנות חדשות

ואפילו פורצות דרך.

למען האמת מאמן אישי מיומן יודע לשלב פעולות יצירתיות שמתאימות למתאמנים, כמו  צפייה בסרטים, צילום, תמונות ועוד.

 

שום מאמר בניפוץ מיתוסים בנושא אימון אישי לא יהיה שלם בלי המיתוס הבא, והוא הקשה והמעכב מכולם.

 

מיתוס #3 בנושא אימון אישי: אימון אישי עלול לקלקל

המיתוס השלישי שתוקע הרבה שכירות, זה שאימון אישי מחייב שינוי – ושינוי כזה עלול לערער ואפילו לקלקל להן בעבודה. נשמע לכן מוכר? שכירות רבות שאני פוגשת מגיבות באחת משתי צורות- או שהן מבטלות את עצמן (“אני לא יכולה לשנות כלום, אני רק בורג במערכת”), או שהן פוחדות שהשינוי שהאימון ייצור- יזיק להן (“אם אעשה בכל זאת שינוי, הבוס יפטר אותי”) וכך נשארות פעמים רבות עם ההתלבטויות  ועם התקיעות במקום לאפשר לעצמםןלהתקדם ולהתחזק.

 

ומה האמת?

■ אימון אישי לא גורם לאנשים לריב עם הבוס או לאבד את מקום העבודה.

■ תהליך מקצועי של אימון אישי נותן לשכירות כלים ומיומנויות להתמודד בהצלחה עם    אתגרים שונים בחיים ובמקום העבודה, במיוחד כאשר אתן מרגישות תקועות או  מבוזבזות   ולא יודעות מה באמת אתן רוצות.

■ תהליך קצר וממוקד של אימון אישי יחזק את הביטחון העצמי שלכן ואת תחושת הערך  וייתן לכן כלים לפעול בתוך המערכת מעמדה של חוזק ויצירתיות, כך שתוכלו לתרום לארגון ולעצמכן הרבה יותר.

 

לסיכום

מיתוסים שגויים משפיעים על הדברים שאנחנו עושים, ועוד יותר מכך על הדברים שאנחנו נמנעים מלעשות, וגורמים לנו להרים ידיים ולוותר על הרבה מאד הזדמנויות, שהיו יכולות להוביל אותנו ליעדים שאליהם אנחנו רוצים להגיע.

כפי שיכולתן ללמוד מהמאמר, אימון אישי הוא כלי מעולה לשכירות שמרגישות תקועות במקום העבודה. הוא מאפשר זיהוי מידי של נקודות הכאב, של הצרכים האישיים ושל התכונות הנפלאות שלכם, שיכולות לעזור לכן ביציאה מהתקיעות. בתום התהליך תוכלו לעשות את השינוי הרצוי לכן הרבה יותר בקלות ובשיקול דעת, בבחינת “צעדים קטנים שיובילו לשינויים גדולים”.

 

רוצות חיזוק?

כל מה שאתן צריכות כדי להצליח זה להסתכל על המיתוסים השגויים בעיניים, לאמץ את האמת ולהאמין בעצמכן.

לחצו על הסרט  “נאום המלך” על מנת לקבל  את  הטריילר ולקבל השראה איך אפשר  לצאת מתקיעות בעבודה בעזרת מאמן נפלא.

 

עכשיו תורכן

חשפתי בפניכן 3 מיתוסים שבגללם שכירות רבות מוותרות על אימון אישי, ומה האמת שתאפשר להן לנצל את אחד הכלים היעילים ביותר להשיג מטרות בדרך הקצרה.

מה תוכלו לתרום מניסיונכן? איזה עוד מיתוסים עומדים בדרכן של שכירות לאימון אישי ולהצלחה? אנא שתפו בתגובות פה למטה, כדי שכולנו נלמד ונצמח.

 

הצעד הבא שלכן להצלחה

אהבתן? שתפו  עם החברים. רוצות לקבל ממני עוד הרבה ידע מועיל, כלים מעשיים, עצות טובות וטיפים, שיעזרו לכן להתקדם ולהרגיש בעלות ערך?

לחצו כאן וקבלו חינם מדריך חינמי, שייתן לכן טיפים ורעיונות יצירתיים איך לחיות בפוקוס ומתוך זקיפות קומה

לחצו עכשיו על הקישור https://lp.vp4.me/fwqt                                  

או התקשרו לטלפון 0548186277

עדינה מלול עוזרת לנשים באמצע החיים לצאת מתקיעות ולפעול מתוך ערך עצמי ושמחת חיים. 

 

Print Friendly, PDF & Email

אודות עדינה מלול

עדינה מלול עוזרת לנשים באמצע החיים לצאת מתקיעות ולפעול מתוך ערך עצמי ושמחת חיים. לקבלת המדריך החינמי, שייתן לכן טיפים ורעיונות יצירתיים איך לחיות בפוקוס ומתוך זקיפות קומה - לחצו עכשיו על הקישור

השארת תגובה