זמן איכות: 3 טיפים מעולים בנושא זמן איכות עם הילדים

הרבה מדי אמהות מסתובבות בעולם בתחושה קשה של כישלון, תסכול ואפילו אשמה,  שכל מה שהן עושות עבור ילדיהן לא מספיק. חלק גדול מתחושה זו מגיע מיום העבודה הארוך בנוסף למטלות האחרות. נשמע מוכר? האם גם אתן מבלות זמן רב בעבודה, וכשכבר אתן מגיעות הביתה, אין לכן כוח לבלות עם הילדים שאתן כל כך אוהבות?

במאמר חדש שכתבתי בבלוג “חיים בפוקוס”, ליקטתי עבורכן 3 טיפים מעולים וקלים ליישום, שיעזרו לכן לבלות זמן איכות עם הילדים ואפילו ליהנות, מבלי להרגיש שאתן מוותרות על עצמכן ועל המשפחה לטובת העבודה. אתן מוזמנות לקרוא, ליישם ולשתף.

כמו שהבנתן, זמן איכות עם הילדים יכול לעשות את ההבדל בין חיים עם מעמסה על הלב ובין חיים עם תחושה של שליטה ואיזון בין בית לעבודה. 3 טיפים מעולים ייתנו לכן את הכוח לבלות עם הילדים בכיף גם אחרי יום עבודה ארוך ומעייף, ולהרגיש אמהות נהדרות.

עוד מעט נראה מה הטיפ העוצמתי ביותר שיוביל אתכן לסופו של יום עם אנרגייה גבוהה ותחושת הקלה, אבל תחילה – הנה הטיפ הראשון.

טיפ מס’ 1: זמן איכות הוא רק בשבילכם

סוף סוף התיישבת עם הילדים שלך אחרי יום עבודה ארוך ומייגע, והנה הצלצולים והאס-אם-אסים מתחילים מכל הכיוונים. אין יותר מתסכל מזה!  וזה בטח לא ממקד אותך. הרי את רוצה גם זמן איכות,זמן אמא, ולא להרגיש שוב אשמה…

אז תכל’ס – מה עושים?

⋅ דבר ראשון – כדי למנוע הסחות דעת, תכנני מראש את זמן האיכות עם הילדים, כמו שמתכננים זמן לחוגים – באילו שעות זה אפשרי לכולכם ומה תרצו לעשות בזמן הזה.

תכנון התוכן ימקד אותך בעיקר. רצוי גם שהתכנון יהיה שבועי וקבוע , כי זה ייתן לך ולילדים ביטחון שאת שם בשבילם, בלי הפתעות.

⋅ דבר שני – כבי  או השתיקי את הנייד בזמן שאת עם הילדים. את לא זמינה לאף אחד- לא לחברות, לא למקום העבודה ובודאי לא לזרים גוזלי אנרגייה. את יכולה להודיע מראש למצלצלים הקבועים, שבשעות מסוימות את עסוקה.

זכרי:  זמן איכות הוא לא מחדל ברירה, אלא בחירה שלך מאהבה, ולכן חשוב שהוא יהיה מתוכנן. את לא רוצה לסמן V, אלא באמת ליהנות, להעניק ולקבל אהבה.

וזה עוד כלום לעומת הטיפ השני…

טיפ מס’ 2:  גוונו את הפעילות

פעולות שגרתיות כמו משחק או קריאת סיפור לפני השינה, הן נוחות, אך יכולות להביא במשך הזמן לידי שיעמום. שלא לדבר על כך שלפעמים הזמן שלך עם הילדים כולל גם פעולות פחות כיפיות, בלשון המעטה, כמו עזרה בשיעורי בית.

אז תכל’ס – מה עושים?

  •  דבר ראשון – הכניסי משהו כיפי גם לפעולות השגרתיות, למשל –
  • השמיעי ברקע מוסיקה שקטה שכולכם אוהבים. אוהבים קצב? – שירו או רקדו יחד לפי מוסיקה אנרגטית בזמן הכנת ארוחת הערב. תתפלאי, את תקבלי אנרגייה מחודשת גם אם חזרת עייפה מהעבודה.
  •  דבר שני – לא תמיד יש כוח לכל הפעילויות שקבעתם, ולפעמים לא כולם רוצים לדבר. במקרה הזה תיעזרי במצלמה או בנייד:
  • צלמו זה את זה באופן טבעי במשך הזמן המשותף (3 -4 תמונות יספיקו ). אחר כך התבוננו בצילומים – מי מופיע עם מצב רוח מיוחד, שמח, עצוב או עייף מדי? דברו על זה. זו הזדמנות נהדרת לשתף ברגשות ולספר מה קרה לכם במשך היום.

זכרי: פעילות מתוכננת לזמן האיכות היא חשובה, אך כדאי לגוון אותה ולהפיח בה חיים. מוסיקה, תנועה וצילום הם דרכים נהדרות להרגיע, לשמח, לקבל אנרגייה טובה או לשקף את מצב רוחכם. אחרי הכל חשוב שזמן האיכות יקרב ביניכם.

שום מאמר בנושא טיפים לבניית זמן איכות לא יהיה שלם ללא הטיפ השלישי, שהוא הטיפ העוצמתי מכולם.

טיפ מס’ 3: שמרו על מרץ וכוחות בזמן העבודה

כן, העבודה תובענית, ולפעמים את מגיעה הביתה עייפה וכבר מרגישה שאין לך כוח ואין לך זמן למשמרת שנייה. תכננת והבטחת זמן איכות עם הילדים, אך את מרגישה נטולת אנרגייה.

תכל’ס – מה עושים?

כדי לשמור על הכוחות ולהשאיר מקום ומרץ לילדים, חשבי על מה שאת צריכה, איך לתדלק את עצמך בזמן העבודה:

⋅ אכלי בהפסקה אוכל מזין ובריא שהכנת לך מראש. אל תוותרי על עצמך! הכי גרוע זה להגיע הביתה רעבה ועצבנית, כי היה לך זמן לקפה או “רק לנשנש”.

⋅ השתדלי לקום מהכיסא, או לחלופין להאט את קצב התנועה שלך, להסתכל החוצה, להתנתק במחשבה מהמטלות ולנשום עמוק תוך התמתחות. עשי זאת כמה פעמים ביום.

⋅ החמיאי לעצמך – עשי רשימת הצלחות יומיות, מעין רשימת “מגיע לי, אני טובה” ואל תחכי שהבוס ייתן לך את זה רק בסוף הפרויקט. כללי ברשימה כל דבר טוב שעשית אותו יום, גם כאמא.

בשורה התחתונה

העולם מלא באמהות עובדות שמסתובבות בתחושות אשמה וכישלון, משום שהן עובדות שעות רבות, ונשאר להן מעט זמן ומעט כוח  לבלות עם הילדים.

כמו שיכולתן ללמוד מהמאמר, זמן איכות, כשמו כן הוא, והוא לא מחדל ברירה. אפשר להפיק ממנו תועלת והנאה ולהיפטר מרגשי אשמה. כל מה שצריך לעשות הוא לתכנן מה לעשות ולהתמקד בזה, לגוון את הפעילות ולשמור על אנרגיה גבוהה במשך יום העבודה.

עכשיו תורכן

עד עכשיו הצגתי בפניכן 3 טיפים, שיעזרו לכן להפיק תועלת מהזמן שלכן עם הילדים ולהרגיש טוב עם עצמכן כנשים עובדות ובעיקר כאמהות.

עכשיו הבמה כולה שלכן. מה תוכו להוסיף מנסיונכן? איזה טיפ הייתן מוסיפות מעבר ל – 3 הטיפים שהצגתי במאמר? אנא שתפו אותנו פה צמטה, בתגובות, כדי שכולנו נלמד ונצמח ביחד.

הצעד הבא שלכן להצלחה

אהבתן? שתפו את הטיפ עם החברות. רוצות לקבל ממני עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית להצלחה? הקליקו עכשיו על הקישור והורידו את המדריך השלם לחיים בפוקוס – במתנה ממני ולגמרי בחינם.

 

Print Friendly, PDF & Email

אודות עדינה מלול

עדינה מלול עוזרת לנשים באמצע החיים לצאת מתקיעות ולפעול מתוך ערך עצמי ושמחת חיים. לקבלת המדריך החינמי, שייתן לכן טיפים ורעיונות יצירתיים איך לחיות בפוקוס ומתוך זקיפות קומה - לחצו עכשיו על הקישור

השארת תגובה